Logo Gmina Bransk

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Gminy Brańsk, której treść nie jest aktualizowana od 01.04.2021 r.
Aktualna wersja strony dostępna jest pod adresem samorzad.gov.pl/gmina-bransk lub www.bransk.pl


menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu:
W sumie: 55122

Archiwum newsów, strona 14

Ogłoszenie o rekrutacji do projektu „Kompetencje cyfrowe drogą do sukcesu”

22.11.2019

Wójt Gminy Brańsk ogłasza nabór do udziału w projekcie „Kompetencje cyfrowe drogą do sukcesu”. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Funduszy Europejskich Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, Osi Priorytetowej III Cyfrowe kompetencje społeczeństwa, Działanie: 3.1 Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych.

więcej

Obrazek dla news_554

Obchody 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę połączone z upamiętnieniem nauczycieli zamordowanych w Katyniu i Charkowie

15.11.2019

Święto Niepodległości to jedno z najważniejszych świąt narodowych w naszym kraju, na stałe wpisane w kalendarz każdego patrioty. Jest wyrazem szacunku dla dokonań przodków walczących w obronie ojczyzny oraz źródłem wiedzy historycznej i patriotycznych doświadczeń. Odzyskanie niepodległości i powrót po latach zaborów wolnego państwa polskiego dla wszystkich Polaków jest wartością, którą doceniamy i szanujemy również na szczeblu lokalnym. Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w Gminie Brańsk były wyjątkowe, ponieważ zostały połączone z uroczystością odsłonięcia i poświęcenia tablic upamiętniających nauczycieli Szkoły Powszechnej w Domanowie zamordowanych w 1940 r. Organizatorami uroczystości byli Wójt Gminy Brańsk Pan Andrzej Janowski oraz mieszkańcy wsi Domanowo.

więcej

Obrazek dla news_551

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy w OSP Mień

07.11.2019

W dniu 24 października 2019 r. został odebrany nowy samochód ratowniczo-gaśniczy   IVECO EUROCARGO FF150EW zakupiony na potrzeby jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej  w Mniu w ramach zapewnienia gotowości jednostki OSP do działań ratowniczo-gaśniczych. Inwestycja została zrealizowana dzięki staraniom Wójta Gminy Brańsk.. Środki
z budżetu Gminy w roku 2019 jako wkład własny wyniosły 300 000,00 zł.

Ponadto pozostały koszt zakupu wyżej wymienionego samochodu ratowniczo-gaśniczego dofinansowano ze środków Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego/Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji – 185 000,00 zł oraz ze środków Narodowego/Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – 248 465,00 zł a także ze środków ubezpieczeniowych – 25 000,00 zł.

więcej

Obrazek dla news_550

Złote Gody w Gminie Brańsk

28.10.2019

Jubileusz długoletniego Pożycia Małżeńskiego należy do uroczystości w których uczestniczymy z wielkim wzruszeniem. Rocznica ślubu to szczególna okazja, aby się zatrzymać i spojrzeć wstecz, na to co osiągnęliśmy w ciągu wspólnego życia. Te razem przeżyte 50 lat to symbol miłości, wierności i wzajemnego zrozumienia. Złote Gody to pół wieku wspólnej wędrówki przez życie, zmagania się z losem, problemami i troskami a także chwile szczęścia i sukcesów.

W niedzielę 20 października 2019 roku 10 par małżeńskich z terenu Gminy Brańsk obchodziło Jubileusz 50 – lecia  Pożycia Małżeńskiego.

więcej

KONSULTACJE SPOŁECZNE W RAMACH PROJEKTU "NOW MIEJSCA I NOWE PERSPEKTYWY DLA OWP W GMINIE BRAŃSK"

22.10.2019

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszam do udziału w konsultacjach społecznych w związku z planowanym złożeniem wniosku w ramach Projektu „Nowe perspektywy dla OWP w Gminie Brańsk”, którego celem jest wzbogacenie oferty edukacyjnej placówek wychowania przedszkolnego poprzez wprowadzenie dodatkowych zajęć rozwijających naukę języka angielskiego i języka niemieckiego oraz zajęć robotyki i zajęć z logopedą, a także wyposażenia palcówek w nowoczesne pomoce dydaktyczne.

więcej

Konsultacje społeczne w ramach Projektu "Now miejsca i nowe perspektywy dla OWP w Gminie Brańsk" - Domanowo, Świrydy

22.10.2019

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszam rodziców dzieci z obwodu Szkoły Podstawowej w Domanowie, Szkoły Filialnej w Świrydach oraz wszystkie osoby zainteresowane do udziału w konsultacjach społecznych w związku z planowanym złożeniem wniosku w ramach Projektu „Nowe miejsca i nowe perspektywy dla OWP w Gminie Brańsk”, którego celem jest utworzenie nowej placówki wychowania przedszkolnego w Szkole Filialnej w Świrydach oraz wprowadzenie dodatkowej oferty edukacyjnej w ramach zajęć rozwijających naukę języka angielskiego i języka niemieckiego oraz zajęć z robotyki i zajęć z logopedą, a także wyposażenia palcówek w nowoczesne pomoce dydaktyczne.

więcej

Ogłoszenie o rekrutacji do projektu „Przedszkolaki przecierają szlaki” w roku szkolnym 2019/2020

02.10.2019

Zgodnie z § 3 Regulaminu rekrutacji i uczestnictwa w projekcie pn. ,,Przedszkolaki przecierają szlaki” Wójt Gminy Brańsk ogłasza nabór do udziału w w/w projekcie na rok szkolny 2019/2020, który współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej IX Rozwój Lokalny, Działania 9.1 Rewitalizacja społeczna i kształtowanie kapitału społecznego.

,,Przedszkolaki przecierają szlaki” to projekt edukacyjny, skierowany do dzieci uczęszczających do Ośrodków Wychowania Przedszkolnego na terenie Gminy Brańsk: OWP w Domanowie, OWP w Holonkach oraz OWP w Chojewie.

więcej

Wójt gminy zaprasza

<p><strong><center>Andrzej Jankowski</center></strong></p>

Andrzej Jankowski

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

maj 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.