Logo Gmina Bransk

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Gminy Brańsk, której treść nie jest aktualizowana od 01.04.2021 r.
Aktualna wersja strony dostępna jest pod adresem samorzad.gov.pl/gmina-bransk lub www.bransk.pl


menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu:
W sumie: 55122

News

News zdjęcie id 673

Likwidacja wpłat gotówkowych w kasie UG

29.01.2021

Szanowni Państwo,
w związku z utrzymującym się na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej stanem epidemii niezbędne jest podejmowanie działań mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2.

W trosce o bezpieczeństwo Państwa i Państwa rodzin, kierując się dobrem zarówno klientów jak i pracowników Urzędu Gminy, Wójt Gminy Brańsk informuje, że od dnia 1 lutego 2021r. zostaje zlikwidowana kasa do wpłat gotówkowych.

Przypominamy, że klienci w trakcie wizyty w Urzędzie są zobowiązani do:

  • zakrywania ust i nosa przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki, przyłbicy albo kasku ochronnego oraz odsłonięcia twarzy w celu identyfikacji na prośbę pracownika Urzędu;
  • dezynfekcji rąk po wejściu do budynku Urzędu, w którym dostępny jest dozownik z płynem do dezynfekcji;
  • zachowania odległości co najmniej 1,5 m od innych osób przed i w budynku Urzędu.

 

Jednocześnie informuję, że w Urzędzie Gminy Brańsk nadal będzie możliwość dokonywania wpłat: podatków, opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, opłaty skarbowej, wpłat za wodę i ścieki z użyciem kart płatniczych.

 

Klienci dokonujący wpłat przy użyciu kart płatniczych nie będą ponosili z tego tytułu żadnych dodatkowych opłat.

Zachęcamy do korzystania z tej formy płatności.

 

Przypominamy także, że w celu usprawnienia ewidencji dokonywanych wpłat z tytułu podatku od nieruchomości, podatku rolnego, podatku leśnego, łącznego zobowiązania pieniężnego, opłat za wodę i ścieki oraz opłaty z tytułu gospodarowania odpadami komunalnymi dla każdego Podatnika został utworzony w Banku Spółdzielczym w Brańsku indywidualny numer konta bankowego służący do dokonywania wpłat z wyżej wymienionych tytułów.

  1. Podatnicy - osoby fizyczne, dla których ustala się corocznie zobowiązanie, informację o indywidualnym nr konta bankowego otrzymują w decyzjach wymiarowych.
  2. Podatnicy opłaty z tytułu gospodarowania odpadami komunalnymi, otrzymają informację o indywidualnym nr konta bankowego poprzez inkasentów lub za pośrednictwem poczty.
  3. Odbiorcy wody i ścieków otrzymują indywidualny rachunek na fakturach wystawionych za te dostawy.

Indywidualne numery konta bankowego dotyczą jedynie wpłat z tytułu podatku od nieruchomości, podatku rolnego, podatku leśnego, łącznego zobowiązania pieniężnego, opłat za wodę i ścieki oraz opłaty z tytułu gospodarowania odpadami komunalnymi natomiast numer konta na inne opłaty (np. opłata skarbowa, opłata za zezwolenie na sprzedaż alkoholu itp.) pozostaje bez zmiany,

tj. 81 8063 0001 0010 0100 0101 0001.

Klienci dokonujący wyżej wymienionych wpłat na konta indywidualne w BS w Brańsku oraz na ww. rachunek podstawowy Urzędu  nie będą ponosili z tego tytułu żadnych dodatkowych opłat.

Klienci Gminy Brańsk mogą zwracać się o przygotowanie bankowych dowodów wpłat dotyczących ww. podatków i opłat i odpowiedni pracownicy Urzędu Gminy udzielą pomocy w ich wystawieniu.

Bardzo prosimy o dokonywanie ww. wpłat na dedykowane indywidualne numery kont bankowych.

 

Wójt gminy zaprasza

<p><strong><center>Andrzej Jankowski</center></strong></p>

Andrzej Jankowski

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.