Logo Gmina Bransk

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Gminy Brańsk, której treść nie jest aktualizowana od 01.04.2021 r.
Aktualna wersja strony dostępna jest pod adresem samorzad.gov.pl/gmina-bransk lub www.bransk.pl


menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu:
W sumie: 55122

News

News zdjęcie id 324

Pierwsze umowy na zakup sprzętu ratowniczo – gaśniczego podpisane

24.05.2017

Czterysta tysięcy złotych przeznaczył Zarząd województwa na dofinansowanie zakupu sprzętu ratowniczo-gaśniczego dla podlaskich jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. Dotację otrzyma 101 samorządów, czyli wszyscy wnioskujący. Podpisanie pierwszych 37 umów odbyło się we wtorek, 23 maja w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Białymstoku. Na spotkanie zaproszeni zostali przedstawiciele gmin oraz reprezentanci jednostek OSP. Zarząd województwa reprezentowali marszałek Jerzy Leszczyński i wicemarszałek Maciej Żywno.

- Po raz dziewiąty dofinansowujemy jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. W tym roku udało nam się wyasygnować kwotę dwukrotnie większą niż w roku ubiegłym – podkreślał marszałek Jerzy Leszczyński otwierając spotkanie – Choć wiemy, że potrzeby są dużo większe niż możliwości finansowe, to mamy nadzieję, że ta pomoc z naszej strony przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa chronionych i chroniących. Życzę Wam, aby nowy sprzęt dobrze służył – najlepiej w celach szkoleniowych i jak najrzadziej w akcjach
Wicemarszałek Żywno (strażak- ochotnik z OSP Jurowce) zaznaczył, że zarząd województwa chce z roku na rok zwiększać kwotę dofinansowania dla jednostek OSP.
Te kwoty, które Państwo otrzymacie, z perspektywy jednostek samorządu może nie są wielkie, ale przy całym systemie ratownictwa, łącząc różnego rodzaju środki można spowodować że strażacy – ochotnicy będą bardziej skuteczni, ale tez będą sami bardziej bezpieczni.

Spotkanie w Białymstoku to pierwsze z trzech, podczas których zarząd województwa podpisze umowy  ze 101 samorządami na zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

W Białymstoku podpisano 37 umów, kolejne 40 zostanie sfinalizowanych już 24 maja w Łomży. Natomiast  25 maja w Serwach podpisane zostaną 24 umowy.
Łączna kwota  to 400 tys. zł

Gmina Brańsk otrzymała pomoc finansową w wysokości 9000,00 zł na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Holonkach.  

Fot./tekst Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w Białymstoku.

Wójt gminy zaprasza

<p><strong><center>Andrzej Jankowski</center></strong></p>

Andrzej Jankowski

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.