Logo Gmina Bransk

Znajdujesz się na archiwalnej stronie Gminy Brańsk, której treść nie jest aktualizowana od 01.04.2021 r.
Aktualna wersja strony dostępna jest pod adresem samorzad.gov.pl/gmina-bransk lub www.bransk.pl


menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu:
W sumie: 55122

Spotkanie opłatkowe sołtysów z Ks.Biskupem Drohiczyńskim w Brańsku

SPOTKANIE OPŁATKOWE  SOŁTYSÓW 
Z KS. BISKUPEM DROHICZYŃSKIM  W BRAŃSKU

   Piękną tradycją w Diecezji Drohiczyńskiej są coroczne spotkania opłatkowe organizowane przez  J.E. ks. Biskupa Drohiczyńskiego z sołtysami, zapoczątkowane w 2001r. przez seniora ks. bp Antoniego Dydycza.   
11 stycznia 2016r. odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie opłatkowe w Gminie Brańsk z sołtysami trzech dekanatów hajnowskiego, bielskiego i brańskiego z J.E. ks. Biskupem Tadeuszem Pikusem. 
Gospodarzem był dziekan brański ks. prał. dr Janusz Łoniewski wraz  z Gminą Brańsk i wójtem Andrzejem Jankowskim. Obecni byli też: rektor WSD w Drohiczynie ks. prał. prof. dr hab. Tadeusz Syczewski – Honorowy Obywatel Gminy Brańsk, diecezjalny duszpasterz rolników ks. kan. Antoni Sieczkiewicz, dziekan bielski ks. prał. Kazimierz Siekierko oraz proboszczowie części parafii i reprezentanci gminnych władz samorządowych.
   Spotkanie rozpoczęła Eucharystia w miejscowym kościele, celebrowana przez ks. bpa Tadeusza Pikusa, który w homilii powiedział, że potrzebne jest mądre zarządzanie dobrami doczesnymi, ale z umiłowaniem wiecznych. Ukazał też konieczność kierowania się w życiu miłością. 
   Podczas drugiej części, spotkania, w klimacie ciepła i życzliwości, tradycyjnie uczestnicy spotkania przełamali  się opłatkiem,  życzono sobie zdrowia, ludzkiej życzliwości i realizacji zamierzeń w  rozpoczynającym się 2016 roku. Spotkanie było też okazją do pogłębienia wzajemnych kontaktów sołtysów  z przedstawicielami władz samorządowych. 
   Świątecznego nastroju dodał koncert kolęd w wykonaniu młodzieży z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Glinniku pod kierownictwem Pani Małgorzaty Szpakowskiej  a także wspólne śpiewanie kolęd sołtysów z proboszczami poszczególnych parafii. 
Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem.

 

Wójt gminy zaprasza

<p><strong><center>Andrzej Jankowski</center></strong></p>

Andrzej Jankowski

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.